Artykuły

- Cezary, tel. 889 493 153

Masaż
odchudza?

Poszukiwanie spokoju
w chwili obecnej
Trener Czarek
BLOG

Czy to prawda, że masaż odchudza?

Masaż jest uważany za bardzo skuteczne narzędzie w drodze do dobrej wagi. Być może jednak zastanawiasz się: w jaki sposób masaż może pomóc Ci schudnąć?


Przede wszystkim masaż może sprzyjać przyspieszeniu metabolizmu. Masaż o umiarkowanej intensywności poprawia krążenie krwi, co pomaga organizmowi efektywniej spalać kalorie. Jednocześnie masaż może również zwiększyć krążenie limfy w organizmie i pomóc w usunięciu zbędnych produktów przemiany materii i nadmiaru wody z organizmu. Dzięki temu Twoje ciało będzie zdrowsze i łatwiej osiągniesz swoje cele związane z utratą wagi.


Po drugie, masaż może zmniejszyć stres i niepokój, co jest szczególnie ważne podczas odchudzania. Kiedy czujemy się zestresowani, w naszym organizmie uwalniany jest hormon zwany kortyzolem. Nadmierny poziom kortyzolu może prowadzić do przyrostu masy ciała i gromadzenia się tłuszczu, szczególnie w okolicach brzucha. Masaż może obniżyć poziom kortyzolu, jednocześnie uwalniając endorfiny – hormony szczęścia w organizmie, dzięki czemu poczujesz się zrelaksowany i szczęśliwy. Może to pomóc w ograniczeniu emocjonalnego jedzenia i zmniejszeniu pragnienia wysokokalorycznych potraw, co ułatwi kontrolowanie wagi.

Dodatkowo masaż może poprawić masę mięśniową. Kiedy tracimy wagę, często tracimy mięśnie, co wpływa na nasz metabolizm i zdolność organizmu do spalania tłuszczu. Jednakże poprzez masaż możemy rozładować napięcie mięśniowe w organizmie oraz pobudzić regenerację i wzrost mięśni. Pomoże to zwiększyć masę mięśniową i zwiększyć nasze podstawowe tempo metabolizmu, a tym samym efektywniejsze spalanie tłuszczu.


Podsumowując, terapia masażem ma wiele skutków dla utraty wagi. Podkręca metabolizm, zmniejsza stres i niepokój oraz poprawia masę mięśniową. Jeśli więc na swojej drodze do utraty wagi napotykasz mur lub chcesz dotrzeć do celu szybciej, rozważ dodanie masażu do swojego programu odnowy biologicznej. W połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami masaż może być potężną pomocą w osiągnięciu dobrej wagi.

KONTAKT

PRACUJĘ

© Copyright 2024 kolorowagrafika.pl