Artykuły

- Cezary, tel. 889 493 153

Czym
jest Chi?

Poszukiwanie spokoju
w chwili obecnej
Trener Czarek
BLOG

Czym jest Chi? Optymalizacja energii

Chi jest podstawą dla wszystkich praktyk feng shui. Kluczem do zrozumienia chi jest to, że nie jest to skomplikowana lub nieuchwytna koncepcja, ale proste przekonanie, że energia chi przepływa przez wszystkie rzeczy i napędza wszechświat.
Czym jest Chi?
Przetłumaczone z chińskiego, chi oznacza oddech. W feng shui ruch wiatru i przepływ wody może reprezentować oddech we wszystkich rzeczach – siłę życiową. Feng shui stara się utrzymać równowagę energetyczną chi w domu lub biurze, aby zachować harmonię i optymalizować zalety tego źródła energii. Praktyka feng shui jest często koncentrowana na przepływie energii chi przez domy i inne struktury, ale uważa się również, że energia chi wpływa na przepływ ważnych procesów wewnętrznych naszego organizmu.
Znaczenie przepływu
Zrównoważony i nieograniczony przepływ chi może zwiększyć komfort i harmonię w domu. Pozytywna energia chi jest niezbędna dla każdego zastosowania feng shui i powinna być zrównoważona z negatywną energią chi z uwzględnieniem energii yin yang. Zrównoważony przepływ chi w domu może być trudny do zidentyfikowania, ale niezrównoważony chi jest odczuwalny przez dyskomfort i napięcie bez oczywistej przyczyny.
Yin Yang: Niezbędna równowaga Chi
Chi składa się z dwóch przeciwstawnych energii, yin i yang. Chi może być kompletne tylko wtedy, gdy obie energie są obecne i zrównoważone.
Yin Energy

Kobieca strona (yin) energii chi jest pasywną formą energii chi, która pielęgnuje i daje. Yin zapewnia niezbędną równowagę dla aktywnej energii yang. Bez równowagi, jaką zapewnia energia yin, energia yang stworzyłaby tylko chaos i zniszczenie. W feng shui energia yin jest niezbędna do spokojnego projektu sypialni feng shui i tworzenia relaksujących przestrzeni w domu.

Energetyka Yang

Strona (yang) chi napędza kreację. W przeciwieństwie do bierności energii yin, energia yang jest agresywna. W feng shui energia yang może być generowana z działań. Bez równowagi, jaką zapewnia yang, energia yin doprowadziłaby do letargu i bezczynności. Energia jest wytwarzana w kuchni z dużą aktywnością do gotowania. Pokoje mieszkalne są tam, gdzie rodzina jest najbardziej aktywna, która generuje energię yang.

Czym jest pozytywna i negatywna energia Chi?

Chi jest potężną siłą, która może obejmować pozytywną i negatywną energię, z celem harmonii yin yang. Kluczem do manifestowania korzystnego chi w domu jest równowaga pozytywnych i negatywnych energii, poprzez proste kroki, aby poprawić przepływ chi. Ucząc się dobrych praktyk feng shui, możesz zaprosić pozytywne chi  lub zmniejszyć negatywne chi. Kiedy jesteś świadomy energii chi, które mogą zakłócić twój dom lub biuro, pomoże ci to wprowadzić niezbędne zmiany, aby doprowadzić równowagę do twojej przestrzeni.

Sheng Chi

Sheng chi jest znany w feng shui jako pozytywna lub pomyślna energia. Słowo sheng oznacza poruszającą się energię w górę. To jest to, co chcesz włączyć do swojego domu; poczucie energii poruszające się w górę i podnoszącego z nim ducha. Sheng chi generuje poczucie dobrego samopoczucia i zdrowia. Energia chong może przyjmować wiele form łatwo zidentyfikowanych przez sposób, w jaki się czujesz. Pozytywną energią, którą czujesz, gdy jesteś na łonie natury, na plaży lub w górach, jest moc sheng chi.


W feng shui celem jest zachęcenie do tego poczucia dobrego samopoczucia i pozytywnego na duchu przepływu energii.


> usuń bałagan i śmieci wewnątrz i na zewnątrz domu.
> wybierz kolory, meble, sztukę, akcesoria i inne estetyki, aby włożyć w projekt pomieszczenia, aby wzmocnić pomyślne energie shui.
> daj naturalne światło w pokojach i dodaj sztuczne oświetlenie, aby przyciągnąć sheng chi.
> użyj harmonijnych kolorów w swoim domu, z dbałością o zrównoważenie elementów feng shui.
> dodaj płynną funkcję wody, aby zniechęcić stagnację wewnątrz lub na zewnątrz domu.

Si Chi

Si chi jest przeciwieństwem sheng chi. To słabnąca forma energii. W przeciwieństwie do sheng chi, poziom wibracji si chi jest bardzo niski. Przy tak niskiej energii nie można wspierać życia. Shi chi powoli zjada otoczenie. Rodzaje tej energii obejmują kurz, bałagan, gruz, brudne dywany, zatkane odpływy, nieszczelne krany, zwłaszcza bałagan.

Jest to najłatwiejsza z negatywnej energii chi do skorygowania. Wymaga tylko czyszczenia i naprawy, aby naprawić niszczącą siłę rozpadającą się energię. Istnieją proste sposoby na walkę z typowym domowym si chi.

> poukładaj w szafach i szufladach.
> nie pozwól, aby gromadziły się śmieci.
> pomaluj, aby odnowić i stworzyć czystą, świeżą energię.
> napraw nieszczelne krany, toalety, rozbite szyby, zamki i urządzenia.
> trzymaj chodniki, ścieżki, ganki i chodniki pozamiatane.
> przytnij trawniki i krzewy.

Sha Chi

Energia Sha chi nazywana jest „energią zabijającą” i jest uważana za szkodliwą lub negatywną energię (nie mylić z yin chi). Sha chi można znaleźć w naturalnych formacjach lądowych, budynkach wykonanych przez człowieka, przedmiotach lub miejscach takich jak ulica, cmentarz lub most. Energia Sha chi może być generowana w domu przez ekstremalny bałagan, zamknięte pokoje i zatrute strzały. Istnieją różne sposoby, abyś mógł podjąć kroki w celu oczyszczenia lub wyleczenia ich za pomocą feng shui.

Istnieje forma sha chi, która odcina naturalny przepływ energii chi i dosłownie go zabija. The sha chi blokuje wszystkie pomyślne korzyści płynących z energii chi, zanim dotrze do domu. Mogą to być naturalne lub spowodowane przez człowieka blokady, które powodują, że energia chi gromadzi się i jest w stagnacji. Rozliczanie bałaganu wewnątrz i na zewnątrz domu może wzmocnić twoje Sheng Chi, co może pomóc zrównoważyć ujemne ujemne Sha Chi ujemne, których nie możesz zmienić.

> Strzały zatrute: Niektóre formy sha chi podróżują prostą linią tworzoną przez ulice, ostre narożniki, krawędzie, kolumny, słupy użytkowe i linie dachu sąsiednich domów i budynków. Wewnątrz domu strzały trucizny mogą przedstawiać się jako ostre krawędzie, oprawy oświetleniowe z ciężkimi liniami i wentylatory sufitowe nad łóżkiem.

Równowaga Chi w Twoim domu
Najlepszym sposobem na osiągnięcie zrównoważonej energii chi w domu jest przestrzeganie podstawowych zasad feng shui. Podczas gdy chi jest niewidoczne, gdy korzystasz z pomyślnej chi poprzez użycie feng shui, wkrótce zobaczysz widoczne efekty twojego lepszego przepływu energii chi.

 

 
 

KONTAKT

PRACUJĘ

© Copyright 2024 kolorowagrafika.pl